Попова Людмила Миколаївна
вчитель інформатики та математики,
спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,
вчитель-методист спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 м. Світловодська
Анотація
Навчальний предмет: інформатика. Клас: 7. Урок №1 з теми за програмою «Алгоритми з повторенням та розгалуженням», на яку відводиться 9 годин.
Ключові слова
Алгоритм, структура, повторення, розгалуження, умова.
БАЗОВІ АЛГОРИТМІЧНІ СТРУКТУРИ: СТРУКТУРИ ПОВТОРЕННЯ ТА РОЗГАЛУЖЕННЯ
Тема . Базові алгоритмічні структури: структури повторення та розгалуження.
Мета:
Навчальна складова мети уроку. Формування інформаційно-комунікаційної компетентності.
Учень (учениця) розуміє призначення алгоритмічних структур повторення та розгалуження; вміє розпізнавати зазначені структури в конкретних алгоритмах за притаманними їм конструкціями та за способом виконанням алгоритму.
Розвивальна складова мети уроку. Розвиток навичок мислення високого рівня (знання, розуміння, використання, аналіз), уваги, пам'яті, комунікативних здібностей.
Виховна складова мети уроку. Формування поведінкових компетенцій. Виховання активності, навичок пізнавальної самостійної діяльності,культури спілкуваннях, естетичного смаку.
Обладнання і наочність: комп’ютер,комп’ютерна програма «Скретч», ребус «Алгоритм» (додаток 1), міні-тест (додаток 2), завдання для роботи за комп’ютером (додаток 3).
Хід уроку
Викладання |
Учіння |
Організація й управління навчально-пізнавальною |
Розгадати ребус: Завантажити ребус (додаток 1) (очікувана відповідь – «Алгоритм») |
Слухове та зорове сприйняття інформації. Перевірка робочих місць. Висловлювання власних міркувань. |
Привітання, перевірка підготовленості учнів до уроку, мобілізація їх до праці, активізація уваги, створення робочої атмосфери. Узагальнення висловлювань дітей. |
Міні-тест «Команди івиконавці. Алгоритми» (додаток 2). |
Швидке реагування на сформульоване питання. Письмовий вибір варіантів відповідей. Усне коментування відповідей. |
Забезпечення кожного учня бланком з тестовими завданнями. Швидка перевірка міні-тесту. Коментування відповідей учнів (за потреби). |
|
Висловлювання власних міркувань. Слухове сприйняття інформації. |
Коментування відповідей учнів (за потреби). Зосередження уваги дітей на розповіді.
|
|
Слухове сприйняття інформації. Запис теми уроку в робочому зошиті.
|
Запис теми уроку на дошці.
|
(очікувана відповідь – «Людина»)
(очікувана відповідь – «так, є: що робити людині, яка зібрала речі звечора або не хоче робити зарядку, або захворіла?»)
(очікувана відповідь – «15 разів повторювати серію з декількох команд»)
(очікувана відповідь – «буде складатися з великої кількості команд»)
|
Слухове та зорове сприйняття інформації. Запис алгоритму в робочому зошиті.
Висловлювання власних міркувань.
Запис у зошиті «Алгоритмічна структура розгалуження обов’язково містить у собі хоча б одну умову».
Запис команди у робочому зошиті.
Висловлювання власних міркувань.
|
Запис алгоритму на дошці (можна завчасно). Пояснення нового матеріалу. Стимулювання учнів до аналізу змісту отриманої інформації. Коментування відповідей учнів.
|
Виконати завдання. (додаток 3) |
Обговорення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
Самостійна робота учнів на комп’ютерах з середовищем Скретч.
|
Організація активної участі всіх учнів класу. Консультування учнів (за потреби). Під час перевірки – уточнення (корегування) формулювань, постановка уточнюючих запитань. |
Заплющить очі. Уявить себе в парку відпочинку. Там знаходиться колесо огляду. Повільно обертаються колесо з різнокольоровими кабінками. Оберіть собі одну з них і слідкуйте за нею очима. Обертається колесо – опускається повільно кабінка. Стоп. Відкрийте повільно очі і подивіться у далину. |
Виконання інструкцій учителя.
|
|
Вправа «Мікрофон».
|
Відповіді на запитання.
Висловлювання власних міркувань.
|
Узагальнення міркувань учнів.
Вербальна оцінка роботи учнів на уроці. Виставлення оцінок за урок.
|
|
Запис домашнього завдання у щоденники. |
Консультування учнів щодо виконання завдань. |
Список використаних джерел
- Підручник: Інформатика. 6 клас: Навчальний посібник / О. В. Коршунова. – Харків: ФОП Співак В. Л., 2011. – 144 с.
- Сучасний урок: теорія і практика моделювання: [навч. посібник]/ Т. І. Чернецька. – К.: ТОВ «Праймдрук», 2011. – 352 с.
- Й.Я. Ривкінд, Т.І.Лисенко,Л.А.Черникова, В.В.Шакотько. Інформатика 7 клас, Київ,2015 р. – 256 с.