КВАДРАТНІ РІВНЯННЯ. НЕПОВНІ КВАДРАТНІ РІВНЯННЯ, ЇХ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ.

Курлова О. М.Курлова О.М.,
вчитель математики Первозванівської ЗШ І-ІІІ ступенів Кіровоградського району Кіровоградської області

Квадратні рівняння. Неповні квадратні рівняння, їх розв’язування.
(урок алгебри у 8 класі)

Тип уроку: засвоєння нових знань

Мета: Навчальна складова мети уроку:  формування математичної компетенції учнів:

  • Учень (учениця) розпізнає квадратні рівняння, неповні квадратні рівняння,  зведені квадратні рівняння; наводити приклади квадратних рівнянь різних видів (повних, неповних, зведених);
  • формулює означення квадратного рівняння;
  • пояснює способи розв’язування неповних квадратних рівнянь;
  •  розв’язує неповні квадратні рівняння і рівняння, що зводяться до них, як математичних моделей текстових задач.

Розвивальна складова мети уроку: формування та розвиток навичок мислення високого рівня (знання, розуміння,  вміння, використання), уваги, уяви, контролю і самоконтролю.

Виховна складова мети уроку: формування та розвиток роботи в групі, парі, навичок пізнавальної самостійної діяльності.

Обладнання: опорний конспект, картки з завданнями, комп’ютери.

Додаткові навчальні матеріали (друковані, електронні)

Назва

Вид

Номер додатків

Інтерактивна вправа http://learningapps.org/watch?v=px51f6caa01

електронний

Додаток 1

Опорний конспект

друкований

Додаток 2

Інтерактивна вправа

http://learningapps.org/display?v=p77w594ja01

електронний

Додаток 3

Інтерактивна вправа

http://learningapps.org/display?v=pea1435d201

електронний

Додаток 4

Інтерактивна вправа

http://learningapps.org/display?v=pbgyb6rej01

електронний

Додаток 5

Самостійна робота

друкований

Додаток 6

Зразок математичного диктанту

друкований

Додаток 7

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент
Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація необхідного навчального досвіду. Перевірка Д/З

Мотивація навчальної діяльностіМотивація навчальної діяльності

ІV. Пояснення нового матеріалу та способів виконання дій

Пояснення нового матеріалу та способів виконання дій

V. Розвантаження

Вправа «Муха»: сісти зручно, руки покласти на коліна, плечі і голова опущені, очі закриті. Уявити, що на ваше обличчя намагається сісти муха. Ваше завдання – не відкриваючи очей і не піднімаючи рук з колін, зігнати муху.

VІ. Формування нового навчального досвіду

Формування нового навчального досвідуФормування нового навчального досвіду

VІІ. Підсумки уроку. Рефлексія

Підсумки уроку. РефлексіяПідсумки уроку. РефлексіяПідсумки уроку. Рефлексія

Квадратні рівнянняKurlova-12Kurlova-13Kurlova-14Kurlova-15Kurlova-16