ПЛАН–КОНСПЕКТ УРОКУ МАТЕМАТИКИ у 6 КЛАСІ

oooo.plus_341 (2)
  Сергієнко Алла Іванівна,
  учитель математики 
  Ізюмської загальноосвітньої
  школи І–ІІІ ступенів №4
  Ізюмської міської ради
  Харківської області

ПЛАН–КОНСПЕКТ УРОКУ МАТЕМАТИКИ у 6 КЛАСІ

  Анотація.
  Урок проводиться в межах теми «Раціональні числа та дії з ними» в перший день Масляного тижня (за умови відповідності календарного планування). Учні, використовуючи дидактичний матеріал, пов'язаний зі святом «Масляна», систематизують знання з теми «Дії першого ступеня з раціональними числами», виконують практичні завдання та складають календар свята.
Ключові слова: раціональні числа, додавання, віднімання, модуль, рівняння, вираз.

Тема уроку: Додавання і віднімання раціональних чисел.
Мета уроку:
 

  • навчальна –  узагальнити та систематизувати знання учнів з теми;
  • розвивальна –  розвивати обчислювальні навички;
  • виховна – виховувати інтерес до предмета та народних традицій, скласти календар свята «Масляна».

Обладнання: міні-зошити, календар свята «Масляна»,  таблиця відповідей.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Теоретичній блок.

Завдання №1. Розділити слова на дві групи.

«+»

«-»

Добро

тепло

день

білий

літо

Зло

Холодно

Ніч

Чорний

зима

Завдання №2. Перекласти математичною мовою.

Сума двох боргів – це борг.  -1+(-2)=-3
Сума нуля і боргу – це борг. 0+(-2)=-2
Сума нуля і майна – це майно. 0+2=2
Майно + борг = 0.  -1+1=0
Майно + борг = майно, якщо майно більше боргу  3+(-1)=2
Майно + борг = борг, якщо майно менше боргу. -3+1=-2
Завдання №3. Розгадати кросворд.

кросворд 4По горизонталі:

  1. Відстань від початку відліку до точки на координатній прямій.
  2. Ім’я індійського вченого, який ввів поняття додатніх і від’ємних чисел.
  3. Результат додавання раціональних чисел.
  4. Сума протилежних чисел дорівнює…….
  5. а – (в + с) = а – в – с, ця операція називається ….. дужок
  6. Щоб від одного числа відняти інше, досить до зменшуваного додати число, протилежне …..
  7. Сума від’ємних чисел буде завжди ……..

 ІІІ.  Практичний блок.

Вступне слово вчителя. Історія свята.

Завдання №4. Розв’язавши рівняння: 8,3 – (- 3,2 + х) = 12 ми дізнаємось, що означає ПОНЕДІЛОК та які події відбуваються цього дня.

Відповідь: (-0,5) ЗУСТРІЧ

Завдання №5. Розкривши дужки та знак модуля ми дізнаємось, що означає ВІВТОРОК та СЕРЕДА і які події відбуваються в ці дні.

Самостійна робота 2 варіанта

Відповідь: ВІВТОРОК                    І варіант найбільше число (45) ЗАГРАВАННЯ,

      СЕРЕДА                 ІІ варіант найменше число (-35) ЛАСУНКА.
2018-03-16_131026Завдання №6. Знайшовши (усно) значення виразу

 -6-5-4-3-2-1-0+1+2+3+4+5+6+7=

ми дізнаємось, що означає ЧЕТВЕР та які події відбуваються цього дня.

Відповідь: (7) ШИРОКИЙ РОЗГУЛ

Завдання №7. Розв’язавши приклади та порівнявши відповіді ми дізнаємось, що означає ПЯТНИЦЯ та які події відбуваються цього дня.

Відповідь: найменше значення (-31) ТЕЩИНІ ВЕЧІРКИ.

– (59 – 75) – (34 – 49) =

15 – (- 4 + 27) =

– 8 – (53 – 48) =

Завдання №8. Знайти помилку в прикладі та  дізнайся, що означає СУБОТА і які події відбуваються цього дня.

Відповідь: приклад без помилки (-0,1) ЗОВИЧНІ ПОСИДЕНЬКИ.

– 37 + 25 + (-18) = 30

6,8 + (-9,5) + 1,4 = 17,7

– 7,2 + (-3,5) + 10,6 = – 0,1

-3,2 + (-2,9) + (-8,5) = 2,4

 

Завдання №9. Розв’язавши рівняння:  – 3,8 = – 4 ми дізнаємось, що означає НЕДІЛЯ та які події відбуваються цього дня.

Відповідь: (порожня множина) ПРОЩЕНИЙ ДЕНЬ.

VІ. Домашнє завдання.

V. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.

2018-03-16_132216календар