ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ РАЙОННОГО ТУРНІРУ З УСНОГО МАТЕМАТИЧНОГО РАХУНКУ ІМЕНІ МИКОЛИ ЛЕВШИНА


Яценко Олена Григорівна,

учитель математики та інформатики
навчально-виховного об’єднання «Новомиргородська
загальноосвітня школа I-III ступенів №3 – дошкільний навчальний заклад»
Новомиргородської районної ради Кіровоградської області

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ РАЙОННОГО ТУРНІРУ
З УСНОГО МАТЕМАТИЧНОГО РАХУНКУ ІМЕНІ МИКОЛИ ЛЕВШИНА

З 2016 року в Новомиргородському районі відбувається щорічний турнір з усного математичного рахунку імені Миколи Левшина.

Турнір проводиться з метою розвитку навичок усних математичних розрахунків та активного спілкуватися між собою учасників змагань із різних шкіл району. Одним з завдань турніру є шанування пам’яті Левшина Миколи Миколайовича, уродженця Новомиргорода, ученого, педагога та громадського діяча, завідувача відділу педагогіки і психології вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, професора кафедри соціальної філософії та філософії освіти НПУ імені Михайла Драгоманова. У 1967 році Микола Левшин закінчив Новомиргородську середню школу № 4 із золотою медаллю. У липні 1972 року із відзнакою закінчив фізико‐ математичний факультет Кіровоградського педагогічного інституту імені О. С. Пушкіна.
Основними завданнями Турніру є:

 • розвиток інтелектуальних здібностей учнів;
 • популяризація математичних знань;
 • стимулювання мотивації учнів до вивчення математики;
 • розвиток усного математичного рахунку;
 • саморозвиток та самовдосконалення особистості;
 • сприяння професійному розвитку педагогів, зокрема у використанні сучасних цифрових технологій у навчально-виховному процесі.

Учасники Турніру

У Турнірі можуть брати участь усі бажаючі учні 1-3 та 4-6 класів навчальних закладів району Новомиргородського району.
Турнір проводиться на освітній онлайновій платформі “Міксіке” у три етапи: тренувальний, заочний, очний.
Кожен учасник Турніру має особисто зареєструватися на сайті http://miksike.net.ua  у розділі “Реєстрація”: ім’я користувача і пароль. Перевірити в “Налаштуваннях” свої дані: ім’я, прізвище, школа, клас. Саме дані з облікового запису будуть ідентифікувати учасника під час змагань.

Завдання етапів Турніру

 1. Тренувальний етап Турніру.
  На тренувальному етапі Турніру учасникам  пропонується завдання з розділу Прангліміне/Тренування/П’ятиборство, що знаходиться на сайті http://miksike.net.ua.
  А саме:
 • додавання;
 • віднімання;
 • множення;
 • ділення;
 • вставити пропуски.

Також у підготовці до турніру можна використовувати конструктор інтерактивних вправ на платформі “Міксіке”. Можна створювати власні або використовувати вправи, створені іншими вчителями та відкриті для загального доступу. Наприклад, мною розроблені такі вправи:

 1. Заочний етап Турніру.
  Платформа “Міксіке” дозволяє створювати власні майданчики для проведення змагань, будь то класні в якості домашнього завдання чи загальношкільні, наприклад для проведення тижня математики. Для турніру ми створюємо майданчик для усіх навчальних закладів району.
  На заочному етапі учасники виконують завдання з розділу Прангліміне/Змагання/турнір Новомиргородщини (заочний етап), який містить завдання з  п’ятиборства.
 1. Очний етап Турніру.
  Для участі в очному етапі Турніру кожен навчальний заклад, який брав участь у Турнірі, направляє до місця проведення очного етапу Турніру не більше п’яти учасників-переможців з кожної номінації (учні 1-3 та 4-6 класів), які набрали найбільшу кількість балів. На очному етапі учасники виконують завдання п’ятиборства під наглядом представників Організаційного комітету Турніру.

Порядок проведення Турніру

 1. Тренувальний етап.
  На тренувальному етапі учасники мають право виконувати завдання різного ступеню складності, вибравши їх у розділі «Прангліміне»/ тренування.
 2. Заочний та очний етапи Турніру.
  На заочному  та очному етапах учасники виконують завдання п’ятиборства, що знаходяться у розділі “Змагання”/Турнір Новомиргородщини .
  Для виконання  завдань Турніру учаснику відводиться 50 хвилин. Цей час автоматично фіксується системою для кожного учасника окремо.
  Під час змагань кожен учасник  використовує свій  логін та пароль, який він отримав під час реєстрації на сайті.
  Під час змагань забороняється використовувати калькулятор. Кожен учасник  працює самостійно.
  На тренувальний майданчик не дозволяється заходити під час змагань.  Якщо випадково зайшли на тренувальний майданчик під час змагань, необхідно закрити все і знову відкрити сайт http://lviv.miksike.net   та авторизуватись.
  У разі виникнення проблем учаснику необхідно підняти руку та сповістити про проблему спостерігачу. Ні в якому разі не намагатися самостійно вирішити проблему.
  Якщо під час змагань учасник випадково покинув майданчик для змагань, то він може повторно зайти на нього, якщо ще є час, відведений на змагання.
  Коли час, відведений для змагань, сплине майданчик автоматично закриється і учасник може покинути зал змагань. Якщо учасник виконав завдання всіх майданчиків п’ятиборства і в нього ще залишився час, то він може виконати завдання будь-якого майданчика п’ятиборства повторно. У підсумкову таблицю буде зараховано кращий результат.
  Якщо учасник Турніру вирішив закінчити змагання раніше відведеного часу, то він повідомляє про своє рішення спостерігачу змагань і залишає зал змагань.
  За порушення правил результат учасника Турніру анулюється.
  Перед початком Турніру організаційним комітетом проводиться детальний інструктаж для відповідальних за проведення Турніру у навчальних закладах.
  Учасники Турніру та їхні батьки після завершення Турніру мають право ознайомитися з результатами Турніру на сайті http://miksike.net.ua у розділі “Змагання”/Турнір Новомиргородщини (таблиця результатів).

Учні, які отримали кращі результати у відповідності до рейтингової таблиці відзначаються грамотами та солодощами (завдяки підтримці товариства «Велта»).
Участь у Турнірі допомагає навчальним закладам Новомиргородського району забезпечити поглиблення співпраці педагогів та учнів ЗЗСО; активно підвищувати якість та ефективність навчання у ЗЗСО за допомогою інформаційних технологій; розширити можливості розвитку он-лайн навчання, розвивати в учнів логічне мислення та навички усного математичного рахунку.

Перелік використаних джерел:

 1. Україно-естонський освітній проект «Міксіке в Україні». Досвід впровадження 2014-2016 рр.: практико орієнтований методичний збірник – Дніпро: Інновація, 2017. – 120 с.
 2. Міксіке в Україні. Сайт україно-естонського проекту [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://miksike.net.ua/
 3. Левшин Микола Миколайович – учений, педагог та громадський діяч: біобібліографічний покажчик / [упоряд. Н. В. Марченко] ; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. – Київ, 2016. – 162 с. URL: http://enpuir.npu.edu.ua/bitstream/123456789/11625/3/Bibliographie%20index%20Levshyn.pdf